Roboty z Bostonu – dokąd zmierza nauka?

0

Zobaczcie sami Państwo, co potrafią skonstruowane już dziś roboty. Trzeba przyznać, że poziom ich “funkcjonalności” jest coraz większy.

Może już czas, aby na poważnie zastanowić się nad tym, o co apelują bardziej świadomi naukowcy, aby w rozpędzie tworzenia nie zapomnieć o całkowitej ich kontroli.

Znany fizyk-teoretyk Michio Kaku uważa, że roboty posiadają dziś inteligencję robaka, ale z biegiem lat zaczną dorównywać szczurom, psom i małpom a pod koniec obecnego wieku prawdopodobnie będą w stanie wyprzeć ludzi.Fizyk-teoretyk twierdzi, że inteligentne maszyny powinny mieć wbudowane czipy, dzięki którym uzyskamy nad nimi pełną kontrolę. Gdyby kiedykolwiek przyszły im do głowy jakieś “zabójcze myśli” to w każdej chwili będziemy mogli je po prostu wyłączyć.

Jednak zagrożenie bardziej prawdopodobne jest z innej strony. Stephen Hawking jako jeden z nielicznych naukowców miał odwagę publicznie powiedzieć, że ludzie sami sobie zagrażają w wystarczającym stopniu, aby doprowadzić do upadku cywilizacji. Również za pomocą robotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.