Jak wiemy, w Krakowie w celu zmniejszenia smogu nad miastem, który w sezonie grzewczym jest prawdziwym prześladowcą, zainwestowano w testowanie błękitnego węgla. Zastanówmy się, czy nie powinno się spróbować zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i znacząco poprawić jakość spalania również z nowym wynalazkiem technologią AnLen® opracowaną przez Jerzego Sznerskiego?

AnLen® można dodawać do każdego rodzaju węgla i każdej jego granulacji więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć obie niskoemisyjne technologie, a ta kumulacja może się okazać rewolucją na skalę światową. Kto wie może ten polski tandem podbije światowe rynki energetyczne!!!

Niska emisja zanieczyszczeń dla błękitnego węgla

Jak do tej pory testy prowadzone w kilku miejscach w Polce potwierdzają, że błękitny węgiel emituje znacznie mniej zanieczyszczeń niż inne stosowane w Polsce węgle. Jednak każdy specjalista z zakresu spalania paliw stałych przyzna, że bezdymne spalania węgla jest możliwe dla dowolnej granulacji i dowolnej jakości paliwa po dobraniu ODPOWIEDNICH WARUNKÓW spalania. Głównym problemem jest zapewnienie odpowiednich warunków spalania, czyli stanu równowagi pomiędzy tlenkiem i dwutlenkiem węgla w stosie spalanego paliwa. Znane są przypadki spalania koksu, który podobnie jak błękitny węgiel jest pozbawiony części lotnych, połączonego z produkcją dużej ilości spalin. Podobnie może wyglądać sprawa w przypadku spalania błękitnego węgla, który spalany w niewłaściwych warunkach będzie emitował dużo zanieczyszczeń. Dobór warunków spalania zależy od umiejętności Kowalskiego i działania jego urządzenia grzewczego.

Niska emisja zanieczyszczeń dla technologii AnLen®

AnLen® rozszerza PUNKT optymalnego spalania w POLE kwadratu o boku +-20%. Co to znaczy? Dokładnie tyle, że łatwiej palaczowi uzyskać ODPOWIEDNIE WARUNKI spalania węgla ponieważ łatwiej jest regulując kocioł trafić w POLE niż w PUNKT. Przez zamianę PUNKTU optymalnego spalania w POLE optymalnego spalania technologia AnLen® umożliwia prowadzenie bezdymnego spalania dla każdej granulacji i każdego rodzaju węgla oraz ułatwia obsługę urządzeń grzewczych. Mówiąc inaczej stosując AnLen® osoba obsługująca kocioł łatwiej trafia w OBSZAR OPTYMALNEGO SPALANIA dzięki czemu zapewnia bezdymne spalanie węgla w szerokim zakresie warunków.

Uniwersalność

Błękitny węgiel może być spalany w każdego typu urządzeniu grzewczym. AnLen® również może być stosowany we wszystkich urządzeniach grzewczych od instalacji profesjonalnych po najbardziej prymitywne kotły i piece. AnLen® można używać dla każdej granulacji węgla od grubej kostki przez ekogroszek po miał i muł. Dla każdej granulacji ogranicza on dymienie i wyraźnie zwiększa ilość produkowanego ciepła. Dodatkowo AnLen® znajduje zastosowanie przy spalaniu węgli oraz drewna opałowego.

Inne zalety technologii AnLen®

Oprócz bezdymnego spalania dowolnej jakości i granulacji węgla technologia AnLen® zapewnia pełne nasycenie ciepłem czynnika nośnego (wody, szamotki itd.) dzięki niespotykanej nigdzie synchronizacji fal cieplnych, które w normalnych warunkach w znacznej części ulegają rozproszeniu.

 

Czyste powietrze

Czyste powietrze nie tylko nad Krakowem, ale nad całą Polską jest wielką wartością. Czy chcemy dążyć z determinacją do tego inwestując w coraz to nowsze technologie spalania węgla?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.