Na Węgrzech odbyły się wybory parlamentarne. Wszystkie organizacje lewicowe ruszyły do ataku na znienawidzonego Orbana mając nadzieję, że uda się go odsunąć od władzy. Nic z tego. Mimo wysokiej frekwencji rządząca partia Fidesz zdecydowanie wygrała wybory, a opozycja znalazła się w zupełnej rozsypce.

W lewicowych mediach panuje dzisiaj żałoba. Gdy wczoraj przed węgierskimi komisjami wyborczymi ustawiły się kolejki liczono na to, że to zwiastun nadciągającej zmiany. Wszystkie media Sorosa sugerowały że uda im się odzyskać utraconą kontrolę nad Węgrami. Mylili się, bo mimo 70 procentowej frekwencji ludzie ponownie wybrali Fidesz i Viktora Orbana.

Mimo zmobilizowania wszelkich dostępnych środków lewicowym mediom nie udało się przekabacić społeczeństwa, aby zagłosowało w pożądany dla nich sposób. Skutkiem tego Viktor Orban triumfuje w węgierskich wyborach już po raz czwarty. Koalicja pod przewodnictwem obecnego premiera Węgier, zdobyła aż 48,5 procent głosów. Pokonani liderzy partii opozycyjnych w odpowiedzi na to podali się do dymisji.

Co oznacz taki wynik wyborczy? Przede wszystkim to rozczarowanie dla Komisji Europejskiej. Wizytujący Polskę wiceprzewodniczący KE, Frans TImmermans, zapewne liczył na to, że będzie mógł cieszyć się z porażki Orbana, co wieszczyły lewicowe media w wielu krajach. Mógłby wtedy zaznaczyć, że Polska została już sama w sporach z UE, ale wygląda na to, że klub niepokornych państw ze wschodu ma się nadal dobrze.

Wygląda jednak na to, że oczekiwanie zmiany na Węgrzech było jedynie myśleniem życzeniowym, bo społeczeństwo węgierskie zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i z tego powodu wybrało przywództwo, które wydaje im się najbardziej racjonalne, zwłaszcza w zakresie polityki imigracyjnej. Islamizację krajów europejskich wstrzymują wciąż przede wszystkim Węgry.


na podstawie: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/orban-wygral-z-sorosem-w-wegierskich-wyborach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.